• headergrafik
  TRADITSIOONILINE PEREETTEVÕTE
  AASTAST 1900
  Usaldus ja partnerlus
  töö esimesest hetkest
 • LWE-2019

  2020. Uued hooned Tapal ja Tartus

  2020. oktoobris avasime uue büroohoone Tapal Kivilo 9 ning novembris uue büroo- ja tootmiskompleksi Tartumaal Räni alevikus Kassisilma 8. LEONHARD WEISSis suhtutakse kolleegidesse kui pereliikmetesse ja ollakse veendunud, et kaasaegsed ja energiasäästlikud hooned on eelkõige investeering inimestesse, mitte niivõrd kinnisvarasse.

 • Collage Geschichte 2024

  2013-2024. Tipptööandja ehituses

  Juba kaheksa aastat järjest on LEONHARD WEISS (Saksa) ehituse kategoorias parimate tööandjate hulgas (2. koht). Kogu Saksamaa tööstuse tööandjate seas seisab Göppingen/Satteldorf bürooga ettevõte väärikal 48. kohal!

   

 • LWE-2019

  2019. LEONHARD WEISS OÜ

  LEONHARD WEISS ENERGY AS ja LEONHARD WEISS RTE AS ühinevad LEONHARD WEISS BALTIC HOLDING OÜ-ga, ühinemise tulemusena jätkab kõigis senistes tegevusvaldkondades õigusjärgluse alusel LEONHARD WEISS OÜ. LEONHARD WEISS VIATER EHITUS AS reorganiseeritakse LEONHARD WEISS VIATER OÜ-ks ja jätkab tegevust LEONHARD WEISS OÜ tütarettevõttena teedeehituse ja –hoolduse valdkonnas.

 • Collage Geschichte 2014

  2016. Uus büroohoone

  2016. aastal koondusid Tallinnas Vesse tn 8 vastvalminud ühisesse büroohoonesse kontserni LEONHARD WEISS Eesti ettevõtted: LEONHARD WEISS RTE, LEONHARD WEISS ENERGY, LEONHARD WEISS VIATER EHITUS ja LEONHARD WEISS BALTIC HOLDING OÜ.

   

 • Collage Geschichte 2014

  2014. LEONHARD WEISS ENERGY

  2014. aastal omandas kontsern LEONHARD WEISS Eesti Energia tütarettevõtte AS Võrguehitus. 2009. aastal asutatud Võrguehitus, mille põhitegevus on elektri- ja sidevõrkude ning alajaamade projekteerimine, ehitus ja hoole, hakkas tegutsema nime all LEONHARD WEISS ENERGY.

 • Collage Geschichte 2014

  2014. Neljas põlvkond

  Ralf Schmidti, Stefan Schmidt-Weissi ja Alexander Weissi juhtimisel astus neljas põlvkond Leonhard Weißi jälgedes, tüürides peadirektoritena koos Volker Kraußi ja Dieter Straubiga pereettevõtet tulevaste edusammude poole.

   

 • Collage Geschichte 2014

  2011. Sisenemine Eesti turule

  Kontsern LEONHARD WEISS tegutseb Eestis 2011. aasta märtsist, olles omandanud LEONHARD WEISS Baltic Holding OÜ kaudu Volker Rail RTE AS-i (praegune LEONHARD WEISS RTE) ja Viater Ehitus AS-i (praegune LEONHARD WEISS Viater Ehitus AS).

 • Collage Geschichte 2014

  2010. Ettevõtte 110. aastapäev

  LEONHARD WEISSI edulugu sai alguse Härtsfeldi raudtee ehitamisega. See toimus 110 aastat tagasi ja andis meile hea põhjuse tähistada koos sõpradega 2010. aastal ettevõtte 110. aastapäeva. Aastapäevapidu külastas umbes 200 klienti ja äripartnerit, kel oli võimalus nautida mitme tunni jooksul Satteldorfi fuajees ning kasiino terrassil erksinise taeva all huvitavat meelelahutust.

 • Collage Geschichte 2003

  2003. Göppingeni büroohoone

  LEONHARD WEISS kolis uude Göppingenis asuvasse büroohoonesse, mis avati 2003. aasta novembris pärast kõigest 13 kuud kestnud ehitustegevust. Raudteeliini ja Filsi jõe vahelisel alal paikneva uue haldushoone tipptasemel ruumides hakkasid tööle 280 töötajat kolmest endisest tegevuskohast.

 • Collage Geschichte 2001

  2001. Satteldorfi büroohoone

  LEONHARD WEISS kolis uude Satteldorfis asuvasse haldushoonesse. LEONHARD WEISS GmbH & Co. KG uute bürooruumide avamine, kuhu oli kutsutud ka palju külalisi, toimus 12. oktoobril 2001.

 • Collage Geschichte 1998

  1998. Kontserniks ühinemine

  Varem iseseisvalt tegutsenud Göppingen ja Crailsheim liideti kokku uuendusmeelseks ja stabiilseks kontserniks, mille etteotsa asus uus juhtkond. Äsjaloodud kontserni tollased direktorid (vasakult paremale): Volker Krauß, Werner Schmidt-Weiss, Dieter Straub, Wilhelm Wüst ja Ulrich Weiss.

 • Collage Geschichte 1972

  1972. LEONHARD WEISSI koolitusprogramm

  LEONHARD WEISSI koolitusprogramm: alates 1972. aastast on erialane väljaõpe olnud meie töötajate arendamises ja ettevõttekultuuris kesksel kohal. Peale selle võttis ettevõte esimese praktikandi tsiviilehituse osakonda vastu 1972. aasta sügisel.

 • Collage Geschichte 1960

  1960. Laienemine Saksamaal

  Kaevetööd ja raudtee-ehitus. 1960. aastal kulus viiekümnel töölisel ühe kilomeetri raudteerööbaste paigaldamiseks osaliselt mehhaniseeritud töömeetodil kuus päeva. Tänu meie ülimoodsale raudteerööbaste paigaldamise rongile kulub kahekümne viiel LEONHARD WEISSI töötajal selleks aga kõigest pool päeva.

 • Collage Geschichte 1950

  1950. Sõja-aastad ja mehhaniseerimine

  Sõjale ja rahareformile järgnes majandusime. Walter Weissile avaldasid suurt muljet masinad, mida teerajajad sõja ajal kasutasid. Ta naasis mitmete uuendusmeelsete ideede ja tugeva sooviga kasutada moodsaid masinaid ning investeerida moodsasse tehnoloogiasse. Hobuste ja vankrite asemel hakati aina rohkem kasutama veoautosid ning välja toodi roomikekskavaatorid.

 • Collage Geschichte 1938

  1938. LEONHARD WEISSI Crailsheimi osakonna asutamine

  Pärast ettevõtte asutaja surma 1938. aastal võtsid selle juhtimise edukalt üle tema lesk Ottilie Weiss ja tütremees Werner Schmidt senior. 1938. aastal pandi alus Crailsheimi osakonnale, et laiendada tegevust Kirde-Wüttembergi ja Baierisse.

 • Collage Geschichte 1921

  1921. Ettevõtte tegevuskoha ostmine

  1921. aastal tugevdas Leonhard Weiss veelgi oma tihedaid sidemeid Göppingeni omavalitsusega, ostes tollal Fabrikstraßeks kutsutud piirkonnas ära maatüki, kuhu pidi tulema ettevõtte uus asukoht. 1924. aastal aeti kunagine kruusakarjäär kinni ning selle kohale ehitati büroo- ja eluhoone.

 • Collage Geschichte 1912

  1912. Esimesed tellimused Göppingeni omavalitsuselt

  LEONHARD WEISS tegi oma esimesed projektid Göppingeni omavalitsuse tellimusel aastatel 1912 ja 1913. Nende hulka kuulusid kaeve- ja tasandustööd surnuaia laienduse tarbeks, mitmed teed Reuschi piirkonnas, pinnasetööd Sauerbrunnenstraße viadukti jaoks ja Göppingeni kuningliku raudtee-ehituse osakonna tellitud Ulmer Straße.

 • Collage Geschichte 1900

  1900. Ettevõtte asutamine

  Leonhard Weiß tegi 1900. aastal julge sammu, hakates üksikettevõtjaks. Ta võitis Westdeutsche Eisenbahngesellschafti korraldatud konkursi Aalen-Neresheim-Ballmertshofeni raudteelõigu ehitamiseks. Just see projekt pani aluse praegusele ettevõttele. Üks Leonhard Weißi kaasaegsetest nimetas teda töökaks, mõistlikuks ja laitmatuks ettevõtjaks.