• raudteed
    MEIE KOGEMUSED
    TEIE KÄSUTUSES
    Tsiviilehitus

Rööbasteede ja infrastruktuuri ehitus ja korrashoid

 

Teeme rööbasteede ja infrastruktuuri ehituse kogu spektrit hõlmavaid töid alates projekteerimisest ja mullatöödest kuni pealisehituse paigaldamiseni. Tänu kõrgelt kvalifitseeritud ja pikaajaliste kogemustega meeskonnale ning kasutades Baltimaade kaasaegseimat raudteetehnikat ja mehhanisme, teeme tööd kiirelt, hea kvaliteediga ja kliendi soovidele vastavalt.

Teeme kõiki trammiteede ehitusega seotud töid alates projekteerimisest ja mullatöödest kuni pealisehituse paigaldamiseni. Rajame ettenähtud lahendustega trammipeatuste taristu, sh ootepaviljonid, juurdepääsuteed, märgistused jms. Tänu kõrgelt kvalifitseeritud ja pikaajaliste kogemustega meeskonnale ning tänapäevast tehnikat kasutades teeme tööd kiirelt, hea kvaliteediga ja kliendi soovide kohaselt.


LEONHARD WEISS-il on põhjalik kompetents rööbasteede renoveerimisel kliendi tingimuste kohaselt nii jaamades kui ka jaamavahedel. Kõik LEONHARD WEISS renoveeritud rööbasteed vastavad püstitatud tingimustele ja tagavad ettenähtud liikumiskiirused. Oleme valmis tegema ka kõige spetsiifilisemaid töid, nagu ballastikillustiku puhastus, rööbaste lihvimine jms.  Kõik tööde liigid – nii tavaliste puitliiprite, kõvapuitliiprite kui ka erinevat tüüpi raudbetoonliiprite vahetus, rööpakinnitite remont ja vahetus, pöörmete vahetus, pikkrööpa terviklikkuse taastamine – on maksimaalselt mehhaniseeritud. Omame kõigi erinevate liipritüüpide ja rööpakinnitite käsitlemiseks vajalikke tööriistu, väikemehhanisme, samuti lisaseadmetega varustatud raudtee-ekskavaatoreid. Vajaduse korral taastame rööbastee geomeetria enne rööbaste vahetust, et tagada rööbaste pikem kasutusiga.

Hea tööde kvaliteedi ja tootja nõuete täitmisega tagatakse pöörmete ehk raudtee pealisehituse kõige keerukamate komponentide pikk kasutusiga. Pöörmete paigaldust tehakse nii varem kokku monteeritud plokkidena kui ka vajaduse korral elementide kaupa. Pöörmetele tagab stabiilse aluse ja korrektse geomeetria tänapäevaste toppimis-rihtimismasinate, nagu UNIMAT 08/275-3S, kasutus. Teeme termiitkeeviseid, vajaduse korral taastame riströöpad ja rööpaotsad pealekeevitusega, hooldustöödel teeme ennetavat lihvimist. LEONHARD WEISS-il on Plasser & Theureri toodetud kõige tänapäevasemad raudtee ja pöörmete toppimis-rihtimismasinaid.  Masinate operaatorid ja töödejuhid on läbinud koolitused tootjatehases Austrias ning neil on hooldustööde käigus raudtee geomeetria parandamise, samuti raudtee kapitaalremondi ning ehituse põhjalik töökogemus.